پوست و زیبایی

درمان جوش‌های سر سیاه پوست

شاید شما از عسل برای زیبایی پوست استفاده کرده باشید اما مطمئنأ از سیر فراری هستید اما نمی توانید منکر خواص بی شمار درمانی آن شوید

سیر با خواص آنتی باکتریال خود گزینه ای عالی برای پاکسازی صورت است.چنانچه قصد ندارید که از سیرهای موجود در خانه برای مقابله با خون آشام ها استفاده کنید(بر گرفته از داستانهای خون آشامها)، حتما آنها را به رژیم غذایی خود اضافه کنید . استفاده از سیر وعسل به عنوان دارو یا غذا، ریشه در تمدن های باستانی قاره آسیا دارد. امروزه سیر و عسل در بسیاری از کشورهای دنیا به عنوان مواد آرایشی و درمانی مورد استفاده قرار می گیرد شناسایی خواص درمانی سیر و عسل هر لحظه در حال افزایش است و خوشبختانه باید بگوییم که سلامت پوست صورت نیز شامل این خواص می گردد. به خاطر خواص آنتی باکتریال سیر ، برای پوست و بدن بسیار مفید می باشد. با وجود بوی ناخوشایند سیر ( به لطف وجود آنزیم سولفوریک ) همچنان می توانید از سیرو عسل به عنوان ماده ای برای زیبایی استفاده نمایید.
درمان جوش‌های سر سیاه پوست

۱- سیر ۲ حبه خرد شده

۲- یک قاشق غذا خوری بلغور جو دو سر

۳- ۱ قطره روغن درخت چای

۴- ۳ قطره آب لیمو

۵- یک قاشق غذاخوری عسل (مقدار کافی برای ساختن خمیر )

همه مواد – به جز عسل – را با هم مخلوط کرده سپس کم کم عسل را به مخلوط اضافه کرده به اندازه ای که چسبنده شود. یک لایه نازک از خمیر را روی پوست تمیز پخش کرده و اجازه دهید دو دقیقه روی پوست بماند. سپس به آرامی این ماده را از روی پوست بردارید و بعد پوست را با آب گرم بشویید. استفاده از این ماسک سیر به طور قابل توجهی به کاهش جوش های سر سیاه پوست کمک می کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!